Archiv: Sezóna 2013-2014 - 11. kolo - Marný boj v Třebíči

V závěrečném kole jsme vyrazili do Třebíče na souboj s místním C týmem. Třebíč byla jedním z favoritů celé soutěže a držela se na předních příčkách. Výsledek odpovídal papírovým předpokladům.

23.03.2014

 

 
Ondra Cháb v trochu horší pozici chtěl vyměnit trochu figur, ale přehlédl, že ho výměna stojí pěšce a oslabené královské křídlo. To se udržet nedalo. Zbyněk rychle proplul do koncovky s pěšcem méně, navíc měl jezdce proti soupeřově střelci, takže se koncovka s pěšci na obou stranách šachovnice nedala udržet.

Líbila se mi ze začátku partie Jardy Marečka, jehož soupeř zvolil podivnou blokádu e3-d4-c5 a Jardovi se podařilo získat volný a-sloupec. Nicméně se tradičně pozice ucpala a zůstalo pouze při remíze. Zkušeně ubránil černými remízu Jaromír Nepraš proti třebíčskému matadoru Vladimíru Bazalovi. Měl sice všechny pěšce na bílých polích a k tomu si nechal bělopolného střelce, ale pozice byla totálně zablokovaná, takže bílý musel souhlasit s remízou.
 
Cenné remízy zaznamenali i Luděk Velc a Radek Lízal. Já jsem si potřeboval spravit chuť po poslední katastrofě a tak jsem věnoval partii větší péči. Hrála se upravená královská indická, kdy bílý valí na dámském křídle a černý (já) na královském. Bílý se v nástupu trochu opozdil a tak se mi podařilo prosadit g5-g4 a klasicky jsem obětoval pěšce na g3 za útočné možnosti. V okamžiku, kdy se mi začala pozice líbit, jsem asi přehodil tahy a bílý se dokázal stáhnout s dámou k obraně. Obětoval či vyměnil jsem ještě dámu za věž a střelce a získal jsem poziční tlak. Bílý musel odevzdat kvalitu a přešli jsme do koncovky, kde měl bílý dámu a bělopolného střelce a já dvě věže a černopolného střelce. Jak se po partii vyjasnilo, oba jsme považovali své postavení za výhodné a chtěli partii vyhrát. Partie však nakonec skončila remízou.
 
 
Zde si můžete přečíst, jak viděli zápas naši soupeři z Třebíče.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment