Archiv: Sezóna 2015-2016 - 7. kolo - Humpolec byl nad naše síly

V 7. kole zavítali do Cejle šachisté z Humpolce. Oproti minulým zápasům jsme zde šanci na úspěch měli.

07.02.2016

 
ScreenShot058.jpg
 
Ondra Cháb se černými ocitl v trochu nepohodlné pozici, nicméně partii udržel. Zbyněk Cvach stál bílými celou dobu trochu hůře, soupeř převedl hru do koncovky, kde doufal, že jeho střelec se ukáže být lepším než je Zbyňkův jezdec. Zbyňďa však byl asi spokojen, protože podle jeho mínění je jezdec vždy lepší než střelec a navzdory všem knižním poučkám to nyní také prokázal v praxi - nejenže hru vyrovnal, ale nakonec získal i pěšce. Bohužel partie byla remízová i s pěšcem navíc. Jediné vítězství získal Karel Pejčoch, který černými záhy získal materiál bez toho, aniž by nějak poškodil svou poziční výhodu. Postupně přidával další a další materiálové zisky a o vítězi nebylo brzy pochyb.
 
Bohužel se nám tentokrát nedařilo na zadních šachovnicích, prohrál Luděk Velc, Franta Cvach bílými již v zahájení ztratil materiál a třebaže se snažil vykouzlit kompenzaci, prohře to nezabránilo. Vítězství byl velmi blízko Petr Smola, který získal v koncovce pěšce, ale podařilo se mu ho nejen ztratit, ale navíc přejít do prohrané pěšcové koncovky a o zápase bylo rozhodnuto. Jaromír Nepraš usilovně bránil pozici, kdy jeho koník byl v těžké pozici proti soupeřově střelci. Ale tuto neděli nás koníci poslouchali a třebaže Jaromír nezvolil nejjednodušší cestu, tak jeho koník všechno ubránil a partie skončila zaslouženou remízou.
 
Já jsem bílými figurami i přes nepřesnosti v zahájení získal drobnou výhodu, kterou jsem však nenápaditou hrou nedokázal zrealizovat a tak partie s minimem myšlenek z mé strany skončila remízou.
 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment