Archiv: Sezóna 2016-2017 - 3.kolo - S Humpolcem to nevyšlo

Nabuzeni předchozími úspěchy jsme se utkali 13.11.2016 s šachisty Humpolce B, kteří po druhém kole okupovali poslední místo tabulky. Pokračování cejleckého zázraku se nekonalo, prohráli jsme vysoko 2:6.
 

13.11.2016

 
ScreenShot071.jpg
 
Jako poslední dorazil do hrací místnosti hrdina minulého kola Standa Novák. Jako první taky odkráčel, podcenil totiž hrozby soupeře na dámském křídle a bídně zahynul. Vyrovnané skóre se nám podařilo udržet na 5-7.šachovnici, což je vzhledem k vyššímu ratingu potěšující. Bohužel na prvních čtyřech šachovnicích jsme úspěšní nebyli.
 
Ondra Cháb se přesvědčil o úskalích hry proti izolovanému pěšci, přišel o kvalitu a partie se nedala zachránit. Zahájení se nepodařilo Karlovi na třetí šachovnici, záhy stál bílými v královské indické hodně podezřele a posléze poztrácel větší množství pěšců. I když soupeř realizoval svou výhodu zvláštním způsobem, jako kdyby si chtěl pobyt za šachovnicí prodloužit, přesto byl výsledek jasný.
 
Na první šachovnici, po několika hodně zvláštních tazích soupeře v zahájení, se mi podařilo získat zdravého pěšce a když se vyměnily dámy, viděl jsem situaci hodně optimisticky. Když jsem si měl vzít druhého pěcha, vymyslel jsem zjednodušující kombinaci, v které jsem musel dát dvě figury za věž a zase bylo o co hrát. Sice jsem získal ještě jednoho pěšce a měl jsem tak lehké plus, ale neviděl jsem, jak mám partii vyhrát. V té době stál Karel již definitivně na prohru a tak jsem to dal za remízu.
 
Zůstala již jen nejnapínavější partie, Luďkova černými kameny s Vojtěchem Křížem. Zpočátku byl Luďa pod tlakem, ale podařilo se mu vyklouznout a energicky zaútočil na bílého krále. V pozici, kdy jsem odcházel na oběd, jsem byl přesvědčen, že bílý nemůže uniknout matu nebo vážným materiálovým ztrátám a konečný účet bude tedy 3:5 ve prospěch hostů. Posléze jsem na internetu zjistil, že to dopadlo opačně. Válečnické štěstí nám rozhodně v tomto kole nepřálo, kdybych já i Luďa dotáhli partie do vítězného konce, tak jsme mohli získat alespoň remízu.

Komentáře vytvořeny pomocí CComment