Archiv: Sezóna 2017-2018 - 3.kolo - Likvidace favorita

Ve třetím kole jsme nastoupili proti jednomu z favoritů celé soutěže, který nadělil našemu minulému soupeři Pelhřimovu B 7:1. Z toho pramenily i obavy, zda nedopadneme stejně. Tyto obavy se však ukázaly býti naprosto lichými. Nastoupili jsme v základní sestavě a zaznamenali cenné vítězství.
 

19.11.2018

 
19112017.jpg
 
Zpočátku to však na vítězství nevypadalo. Pepa Bilka dnes neměl svůj den, byl vyladěn na velmi velmi rychlou hru. Do cca 40. tahu dokázal tahat a zapisovat tak rychle, že mu na hodinách svítilo 1:33, to znamená, že dokázal nahnat oproti původnímu času 3 minuty (za každý tah se přidává 30 sekund). Bohužel kvalita tomu odpovídala a hosté šli do vedení. Po remíze Jardy Nepraše a marnému boji Luďka Velce s chybějící figurou však skončily Humpolci žírné časy.
 
Aleš Vondra si správně nechal jezdce proti zoufale zablokovanému střelci soupeře a prostorová převaha spolu s umným manévrováním získala cenný bod. Zbyňďa Cvach stál v zahájení velmi podezřele, nicméně se mu pro něj kritickou část partie podařilo zázrakem přežít a v koncovce již dominoval. Další bod přidal Karel Pejčoch, když získal po přechodu do střední hry pěšce a jistě ho přetavil v další bod!
 
Ondra Cháb překvapil svého soupeře pěknou obětí figury, která možná mohla vést i k výhře, nicméně vzhledem ke stavu zápasu byla remíza dobrým výsledkem. Na první šachovnici to postavil můj soupeř Robert Pavlíček až příliš pasivně, lehké figury i těžké figury se mu motaly na posledních dvou řadách a ani oběť figury za tři pěšce nepomohla.

​Chtěl bych poděkovat mužstvu za perfektní výkon, takhle dobře jsme už dlouho nezahráli! Cejle se posunula na dělené třetí místo.
 
19112017A.jpg
 
PS: neměli bychom však usnout na vavřínech, z tabulky je vidět, že soutěž bude vyrovnaná. Již není nikdo bez výhry a rovněž nikdo bez prohry!
 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment