Archiv: Sezóna 2017-2018 - 7.kolo - Cejle, štika soutěže

​Už mi skoro docházejí oslavné nadpisy. V minulém příspěvku jsem blahořečil naše vítězství nad ZR a liboval si, že se utkáme o čelo tabulky s HB. Ani ve snu by mne však nenapadlo, že po Humpolci si podáme i další vedoucí tým!
 

28.01.2018

 
Domácí nás rozhodně nepodcenili a nastoupili v silné sestavě, z prvních pěti hráčů základní soupisky hned čtyři.
 
28012018.png
 
Utkání jsme začali dobře, Broňa Křišťál zabukoval cennou remízu, i když měl podstatně lepší pěšcovou koncovku. Jenže bylo hodně vidět, že neví, jak na to a tak bylo moc dobře, že se se soupeřem, který na tom byl podobně, domluvili na remíze, protože to mohlo dopadnout jakkoli. 
 
Další dobrá remíza se zrodila na 7. šachovnici, kde hrál Jarda Nepraš. Jarda ještě v tomto ročníku neprohrál a již uhrál 4 body! Do vedení nás dostal Ondra Cháb, když soupeř kooperativně vyklidil královské křídlo a neviděl třítahový mat.
 
Minimální náskok jsme udržovali i po dalších remízách, Zbyňda bílými a Karel černými nás přiblížili neočekávaně dobrému výsledku. 
 
Do konce utkání zbývali tři partie, na první šachovnici si oba soupeři mysleli, že stojí v koncovce trochu lépe, Roman Vincze dával přednost svému koníčkovi a já jsem byl zase spokojen se svým tradičním černým domovníkem, nicméně počítač ukazoval úplnou rovinu. Luděk Velc stál již od zahájení zoufale a nedalo se počítat s úspěchem. Rozhodla by tedy poslední partie, kdy Aleš hrál původně Nimcovičovu indickou, ale z roztržitosti zapomněl vyměnit Sb4 a tak vynalezl Vondrovu indickou, která se ale moc neosvědčila. Po oboustranných nepřesnostech partie dospěla do přibližně vyrovnaného postavení.
 
Luďa se musel vzdát, na první šachovnici jsme domluvili remízu a nechal jsem rozhodnutí na Alešovi (vždyť vyhrál poslední čtyři partie za Cejli!). Překvapivě jsme nečekali dlouho, Alešův soupeř Petr Nimmertondl spáchal šílený blundr, když si sebral pěšce, který byl dostatečně kryt, ztratil celou věž a okamžitě se vzdal.. Tentokrát nám Štěstěna přála!
 
Po 7.kole se Cejle dostala na druhé místo tabulky!
 
28012018B.jpg
 
V příštím kole hostíme Velkou Bíteš, pokud uhrajeme nějaké body, tak skončíme nejhůře na třetím místě, což by byl fantastický úspěch. V posledním kole jedeme na Gambit C. Vedoucí Humpolec hraje s Třebíčí a končí ve Žďáře, takže už si asi nenechá vítězství v soutěži sebrat..
 
PS: Pohled z druhé strany, z  HB, nabízí tento článek 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment