Archiv: Sezóna 2018-2019 - 7.kolo - Zázrak se nekonal

Tentokrát se nám nepodařilo navázat na úspěšnou loňskou sezónu, kdy jsme Humpolec překvapivě porazili. Nastoupili jsme sice v plné zbroji, ale na soupeře to nestačilo.

  
27.01.2019
 
2019-02-01_22h25_17.png
 
Nejrychleji ukončil svoji partii Jarda Nepraš, slyšeli jsme jen překvapivý výkřik soupeře "To jsem neviděl!" a vedli jsme 1:0.  Další výhru zaznamenal již jen Aleš Vondra, který svého soupeře spolehlivě přehrál. Martin s Honzou poztráceli materiál a protože Zbyňďa tentokrát sehrál velmi nešťastnou partii, bylo rychle po vedení. Další tragédie nás postihla na druhé šachovnici, kde lehce indisponovaný Ondra Cháb ztratil dvě figury za věž bez jakékoli protihry, boj jeho dvou věží proti věži a dvou střelcům soupeře byl naprosto beznadějný, až to drásalo srdce.
 
Alespoň že se podařilo Karlovi udržet obtížnou pozici a udržet výsledek zápasu v rozumné výši. Já jsem stál černými ze začátku moc pěkně, ale nenašel jsem dobré řešení, jak to využít. Pustil jsem soupeře do útoku, dokonce jsem mu přidal i pěšáka a pozice se stávala velmi podezřelou. Naštěstí si Robert nevybral dobře a pozice se vyrovnala (i když jsem si myslel, že stojím lépe). Další manévry, které jsem podnikl, však pozici nezlepšily - spíše naopak. Nakonec jsme v docela vyrovnané koncovce domluvili půlku.
 
 
 
 
 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment