Sezóna 2019-2020 - 5.kolo - Cenná remíza

V pátém kole jsme se střetli se silným Humpolcem B, který se pravidelně umísťuje na prvních příčkách naší soutěže. Zvláště první tři šachovnice s hráči ELO>1900 vzbuzují respekt. My jsme se znovu museli obejít bez Zbyňdi a ani začátek utkání nevěštil nic dobrého. Broňa musel zaskočit na poslední šachovnici a nějak se tam nešťastně zapletl na královském křídle a hned jsme prohrávali.

  
15.12.2019
 
I na ostatních šachovnicích to vypadalo všelijak. Ondra Cháb se dostal pod prudký útok a Karel Pejčoch měl pozici tak rozdrbanou, že to hrozilo rychlým koncem. Martin Sobotka měl nějaké pěšáky namíň, takže se celé utkání blížilo debaklu. Solidní pozici měl  Jaromír Nepraš a jediný, kdo mohl mluvit o výhodě, byl Luďa Velc.
 
Pak začaly chodit dobré zprávy. Honza Španěl a Jaromír Nepraš partii zremizovali a i když Martin Sobotka se musel vzdát, tak na druhé šachovnici došel útočímu humpoleckému Janu Ptáčkovi prach a Ondra tak získal velmi cennou remízu. Podobně to dopadlo i na třetí šachovnici, kde to soupeř taky pěkně zdrbal a nakonec se Karel Pejčoch dostal i do výhody. Neriskoval, aby se partie znovu otočila, a domluvil se rozumně na remíze.

Mezitím už Luděk Velc směřoval k výhře. Já jsem hrál na první šachovnici s Robertem Pavlíčkem, zahájení jsem bílými rozehrál velmi mdle, ale posléze se mi podařilo vytvořit zdání nějakého tlaku. Zinkasoval jsem pěšce a partii dovedl do vítězného konce.

 
 
2019-12-17_14h05_00.png
 
Na poslední chvíli jsme dosáhli cenné remízy a ukončili jsme podzimní část soutěže s vyrovnanou bilancí 2 výher, 2 proher a jedné remízy. V polovině soutěže jsme na pěkném pátém místě.
 
2019-12-17_14h25_02.png
 
Na jaře nás ještě čeká Třebíč B, Gambit C, Žďár nad Sázavou C a na závěr zatimní leader tabulky Světlá nad Sázavou B..
 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment