Sezóna 2021-2022 - 8.kolo - Havlíčkův Brod dobyt

V předposledním kole jsme zavítali do HB, kde jsme se utkali s místním "A" mužstvem, v minulých letech pravidelným účastníkem krajského přeboru. Již před začátkem utkání jsme věděli, že Náměšť v dohrávaném zápase porazila Gambit D 5:3 a tím nás vystřídala na prvním místě tabulky. Také bylo jasné, že pokud získáme v HB alespoň bod, skončíme v krajské soutěži nejhůře na druhém místě, což by byl náš nejlepší výsledek určitě za posledních 20 let.

 
13.02.2022
 
Domácí měli vzhledem k jarním prázdninám problémy se sestavou, zatímco my jsme nastoupili takřka v plné sestavě.
 
2022-02-14_21h13_23.png
 
Ze začátku se vyvíjel zápas poměrně vyrovnaně, až na partii Jaromíra Nepraše, který někde prošustroval figuru a nedalo se to hrát. V dalších partiích to vypadalo lépe, Ondra ve své tradiční pozici pěkně rozebral Miroslava Holatu a tentokrát i pěkně a přesně zakombinoval. Boštjana jsme nepoznávali, vedl partii přísně pozičně bez jakýchkoli výstřelků a soupeře jasně přehrál. Karel si odehrál svou půlku černými, stejně tak to dopadlo u mě, kdy se mi nepodařilo najít rozumný plán hry. V dalších partiích jsme měli navíc. Zbyňďa měl v klídku dva pěšce navíc, ale tak si koledoval, až musel obětovat kvalitu, aby nedostal mat. V závěrečné pozici stál na výhru, ale nechtěl pokoušet osud. Další remízová partie byla ta od Honzy Španěla, který získal kvalitu, ale záhy připustil aktivitu soupeřova koníka a skončilo to remízou.
 
Vedli jsme 4:3 a poslední partii dohrával Petr Novotný v koncovce stejnobarevných střelců, kdy si soupeř postavil svoje piky na barvu střelce, za což byl po zásluze potrestán. Zvítězili jsme tradičním 5:3 a udrželi jsme neporazitelnost. Před posledním kolem máme devítibodový náskok před HB a stále ještě šance na vítězství v soutěži. V posledním kole přivítáme Pelhřimov, zatímco Náměšť bude hrát s HB.
 
2022-02-14_21h23_40.png
 
Výsledky ostatních zápasů
 
2022-02-14_21h27_50.png
 
Vydržme až do finiše!
 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment