Sezóna 2022-2023 - 1.kolo - Cejle pokračuje na vítězné vlně

Tak jak jsme v loňské sezóně skončili, tak jsme zase začali. V prvním kole jsme vyrazili za naším tradičním soupeřem do Humpolce.

 
16.10.2022
 
2022-10-17_19h32_21.png
 
Jako obvykle jsme se sešli takřka v nejsilnější sestavě a už od začátku to pro nás vypadalo docela dobře. Ondrův soupeř dobrovolně vlezl neudržitelné pozice, takže z toho byla miniaturka pod 25 tahů. Peťa Novotný měl od začátku poziční převahu a když soupeř neudržel nervy na uzdě a zkusil to agresivně, tak odebral materiál a vyhrál. Další výhru černými zabukoval Zbyňďa, že by to byl již vliv trenérské přípravy? Funny partii měl Karel Pejčoch, funny myslím s ohledem na remízová rokování. Karel za vyrovnané pozice nabídl remízu, která byla kupodivu odmítnuta. Soupeř se asi nepodíval na Karlovu bilanci z minulého roku (100 % remíz).. Až když mu Karel odebral pěšce a stál o hodně lépe, tak došlo na mírová rokování a cíl byl dosažen.

V zápasa nás postihly dvě nehody, jak Jaromír Nepraš tak Boštjan byli připraveni o dámu, Jaromír si napsal správný tah, ale ruka tentokrát neposlechla mozek. Boštjan stál od začátku velmi dobře, soupeři rozdrobil pěšce na 4! pěšcové ostrůvky, ale poté připustil nebezpečnou iniciativu a přišel o dámu.

Před posledními dvěma partiemi jsme vedli 3,5:2,5, ale jak já, tak Honza Španěl jsme měli výhodnější pozici. Honzova partie byla pravým bojem, oba dva přehlíželi jednoduché obraty a o diváky se pokoušel několikrát infarkt. Nakonec to ale pro nás dobře dopadlo a Honza zapsal rozhodující bod.
Na výsledných 5,5:2,5 bylo zakončeno na první šachovnici, kde se mi podařilo v celkem zajímavé a podle mne bojovné partii Roberta Pavlíčka přehrát.

Nicméně nejzajímavější na utkání byla diskuse před zahájením hry. Jediný, kdo přelouskal úvodní zprávu řídícího orgánu, byl náš slovinský host Boštjan (!!), který v zápise našel, že se po utkání mají posílat pgn zápisy partií. Celou dobu jsme řešili, jak to budeme dávat dohromady - existuje spoustu šachistů, kteří nejsou schopni partii kompletně zapsat (mezi ně se i já hrdě hlásím - vždy si po příjezdu ze zápasu musím partii rychle přehrát a uložit do databáze než ji zapomenu). Ale vypadá to, že to snad byla jen chyba při kopírování zprávy z vyšší soutěže. Díval jsem se do propozic KP a tam nic takového nemají. Že by zrovna partie z KS měly patřit do zlatého fondu šachové tvorby?
 
 
 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment