Sezóna 2022-2023 - 2.kolo - Cejle jde do vedení

Ve druhém kole jsme si poradili s "A" mužstvem Velké Bíteše poměrně jasně 5,5:2,5. Díky lepšímu skóre jsme se vyhoupli do čela Krajské soutěže 2022/2023.

 
06.11.2022
 
2022-11-07_20h00_46.png
 
Hned od zahájení hry to pro nás vypadlo dobře. Ondra Cháb zázračným způsobem vyšidil figuru a tak i jeho druhá partie byla miniaturní. Zkrátka forma jako hrom. Karlovi Ondra před začátkem utkání ukázal úvodní tahy "Chábova útoku" a ten se Karlovi tak zalíbil, že svého soupeře pěkně sevřel. Nakonec ale nechtěl porušit svou řadu remíz a tak výsledkem byla půlka. Boštjan ve své oblíbené královskoindické struktuře zaútočil na královském křídle, získal pěšce a dál už se hrálo jen na jednu stranu. Zbyňda stál podle mne na výhru, ale nějak to nedopočítal (fungovalo Vxg7, jak ukazoval po partii Ondra?), takže z velké převahy byla jen půlka. 
Partii Martina Sobotky jsem moc neviděl, ale výhra s 1600 ELO hráčem se cení. Když jsem byl poprvé u partie Honzy Španěla, tak stál dobře (Pozn: v londýnské se na Sf5 reaguje tahem c4), když jsem se byl podívat podruhé, tak stál skvěle a no a když jsem se tam byl podívat naposledy tak ztrácel materiál a i partii. Určitě škoda!
Petr Novotný získal černými v zahájení převahu, poškodil soupeřovou pěšcovou strukturu a zdálo se mi, že zapíše další bod. Někde se to pokazilo..

Jediný, komu se nepodařilo zahájení jsem byl já. Chtěl jsem si bílými vyzkoušet nový gambit, ale pozice se mi nešikovně zablokovala a neměl jsem ta správná políčka pro své figurky (jak se říká - chyběl harmonický vývin). Kromě toho jsem ztratil zcela bez náhrady centrálního pěšce a nebylo za co chytnout. Víceméně setrvačností jsem odehrál několik kavárenských tahů a čekal jsem na poslední ránu. Ta ovšem nepřišla, protože soupeř neopatrně vyrazil na dámském křídle a neviděl, že mohu věžkou napadnout jeho klíčového pěšce, kterého nemohl pokrýt. Materiálově se pozice vyrovnala, ale najít správné řešení bylo pro mého soupeře daleko obtížnější, takže jsem partii nakonec vyhrál.

Jak je vidět z tabulky, kromě Cejle zůstává jediným týmem bez ztráty bodu Žďár nad Sázavou, který si překvapivě poradil s Gambitem C.
 
 
2022-11-07_20h28_30.png
 
2022-11-07_20h30_00.png
 
V příštím kole jedeme do Pelhřimova, kde nás čeká místní "B" tým.
 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment