Sezóna 2022-2023 - 3.kolo - Štěstěna nám v Pelhřimově přála

Ve třetím kole jsme vyrazili do Pelhřimova, který zatím obývá poslední příčku tabulky a v předchozím kole dostal nařezáno 7,5:0,5. Takže naše očekávání byla vysoká. Nicméně záhy se ukázalo, že papírové předpoklady jsou jedna věc a skutečnost bývá jiná. 

 
20.11.2022
 
Když to vezmu od začátku, tak já jsem stál poměrně nepěkně, Ondra přišel o centrálního pěšce bez jakékoli kompenzace. Karel stál o trochu hůře, ale o něj jsem strach neměl, remíza je u něj jistá. Boštjan sehrál zahájení velmi originálně (rozuměj antipozičně) a záhy vznikla kompletní blokáda po celé šachovnici. Zbyňďa byl čestnou výjimkou, je vidět, že trénuje nejen děti, ale i sebe a jeho pozice byla lepší a lepší. Martin Sobotka sice získal pěšce, ale jeho soupeř to nezabalil a docela na něj tlačil. Pohroma nás postihla na sedmé šachovnici, kde Honza Španěl - místo aby dal vidle a sebral si věž - tak figuru nastavil a i když se ještě snažil o nemožné, tak to bylo neudržitelné. Na poslední šachovnici se odehrála řežba, kdy Jaromír Nepraš stál několikrát na výhru a několikrát na prohru.

Jednu chvíli to tedy vypadalo, že z Pelhřimova odjedeme s prázdnou. Pak se ale dostavila bohyně štěstí Fortuna (když už jsme bohyni šachu Caissu zapomněli doma) a všechno se otočilo v náš prospěch. Ondra vyčaroval kavárenský útok, obětoval vtipně figuru a soupeře dokonce zmatil. Boštjan po rozpačitém zahájení předvedl perfektní manévr v zablokované pozici a krásně vyhrál. Můj soupeř přehlédl vidle a hned se vzdal. Martin tlak ustál a v koncovce s třemi! volnými pěšci partii dotáhl k vítězství. A protože Jaromír Nepraš pěšcovou koncovku také dovedl do vítězného konce, byl konečný výsledek k Pelhřimovským až krutý.
 
2022-11-21_20h44_31.png
 
Držíme se v čele tabulky.
 
2022-11-21_20h48_12.png
 
  
Ostatní výsledky, zápas Velká Bíteš - Náměšť byl odložen.
 
2022-11-21_20h48_46.png
 
 
 
PS: Karel Pejčoch zaznamenal 12. remízu v řadě !! Karel je KING !!
PPS: Kdyby si to nezkazil výhrou nad Fišarem ze Žďáru, tak mohl mít remíz dokonce 16 v řadě. Karel není KING, Karel je Bůh !!!
 
 
Přehrajte si pěknou Boštjanovu partii, zvláště koncovka je úžasná.
https://share.chessbase.com/SharedGames/game/?p=Mz1oz5EdYoDjk0t0E44NdVKGSkJWcInbHmWtzAKwm9rqaq7QIBPmXhwEiAu2qCD5
 
 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment