Sezóna 2022-2023 - 4.kolo - Divočina s Gambitem

Ve 4. kole krajské soutěže jsme přivítali Gambit "C". Podobně jako v Pelhřimově to pro nás vypadalo od začátku hodně špatně. 

 
04.12.2022
 
Jaromír Nešpor přišel hned na začátku o dámu (měl za ni pouze koníka) a pokračoval již jen ze setrvačnosti, Honza Španěl přehlédl pěšce a záhy se mu pozice zcela zhroutila. Na další šachovnici přehlédl Martin Sobotka malou kombinaci, po které získal jeho soupeř výhodu, kterou uplatnil k výhře. Vypadalo to, že na posledních třech prknech zapíšeme velkou rošádu (0-0-0). Na druhé šachovnici krotil Ondra Cháb iniciativu soupeře a tak snad jedině Boštjan stál dobře, když jeho soupeř přehlédl v zablokované pozici pika a Boštjan neváhal. Karel Pejčoch potvrdil extratřídu a zapsal 13. remízu v řadě. 
 
Pak znovu přišla naše zářná chvíle. Ondra svého soupeře obelstil a zapsal čtvrtou výhru v řadě! Na poslední šachovnici se ozval překvapený výkřik, Jaromír Nešpor dokázal soupeře zmatit (za jeho vydatné spolupráce)!! V loňském ročníku jsem v jedné partii měl také proti dámě pouze lehkou figuru, ale dosáhl jsem "pouze" remízy. Jaromír mě překonal, dokázal vyhrát!!! Tak jsme se dostali do vedení 3,5:2,5 a zbývaly dvě partie.

V mé partii jsem udržoval mírnou převahu v koncovce, kdy mí dva pěšci na dámském křídle byli daleko nebezpečnější než soupeřovy na křídle královském. Zbyňďovi to tentokrát nesedlo, hrál málo důrazně (co takhle e4?) a nechal se soupeřem stlačit. Jak známo, stísněné pozice mají tendenci k chybám a ta také přišla a Zbyňďa se musel vzdát. A bylo vyrovnáno.

Moje pozice se v koncovce zlepšovala a už jsem byl velmi blízko vítězství. Bohužel jsem polevil v pozornosti a umožnil soupeři partii zremizovat. Stejným výsledkem skončil i divoký zápas s Gambitem "C". 
 
2022-12-05_21h45_58.png
 
Ostatní výsledky (z výsledků je vidět, jak je soutěž vyrovnaná).
 
2022-12-05_21h47_11.png
 
Cejle si udržela první místo.
 
2022-12-05_21h50_51.png
 
 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment