Sezóna 2022-2023 - 6.kolo - Vyrovnaný zápas se Žďárem

V 6.kole krajské soutěže jsme přivítali žďárské "B" a již od počátku se na všech šachovnicích rozhořel těžký boj.

 
08.01.2023
 
Nejdříve skončila partie Ondry Chába, který přerušil svoji dosavadní vítěznou šňůru. Bylo to černými a pozice byla hodně vyrovnaná. Po remízách Luďka Velce a Honzy Španěla nás potkala nehoda v partii Jaromíra Nepraše, který v zahájení přišel o pěšce, pak stál hodně podezřele, ale nějakým zázrakem se z toho dostal, ale ne nadlouho. Bohužel jsem neviděl, jak k tomu došlo, ale partii prohrál. K vítězství měl tentokrát nakročeno Karel Pejčoch, který pěkně podle vzoru rozjel útok na královském křídle, ale nepodařilo se mu ho dokončit. Takže to skončilo tradiční remízou.

Po pěti partiích jsme tedy prohrávali 2:3, ale ve zbylých partiích to vypadlo dobře. Já jsem měl docela hezkou iniciativu, Boštjan měl materiální a poziční převahu a Zbyňďa, ten měl dokonce věž navíc - asi od 15. tahu. Já jsem si to pokazil a tak jsem přistoupil na remízu, Boštjan si svého soupeře vychutnal stylem hroznýše královského, když ho zcela rozmačkal. Bylo vyrovnáno a čekali jsme, až se Zbyňďův soupeř vzdá..

Ač jsme po průběhu partie tipovali, že Zbyňďa svoji partii ukončí nejdříve, tak opak byl pravdou. Myslím, že si Zbyňďa nevšiml, že má celou věž navíc. Místo, aby otevřel sloupec, zdvojil věžky a snadno zvítězil, neustále si pokrýval nějaké pěšce na druhé straně šachovnice. Takto to šlo asi dvě hodiny než konečně dotáhl partii do vítězného konce. Ale historie se neptá, jak to bylo. Počítají se pouze výsledky a ten byl i tentokrát v náš prospěch.

 
 
2023-01-09_20h35_32.png
 
Protože naši konkurenti klopýtli, narostl náš náskok na celé tři body.
 
2023-01-09_20h49_44.png
 
Přehled výsledků 6. kola.
 
2023-01-09_20h51_25.png
 
Za dva týdny jedeme do Světlé nad Sázavou, která dostala ve velmi oslabené sestavě příděl od mládežnického Gambitu.

Cejle!!!
 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment