Sezóna 2022-2023 - 7.kolo - Nečekaná prohra

V 7.kole jsme si zajeli do Světlé nad Sázavou pro nečekanou porážku.

 
22.01.2023
 
Ze začátku to vypadalo hodně nadějně, můj soupeř udělal chybu již v šestém tahu, další v osmém a najednou jsem měl kvalitu a pěšce navíc. Záhy jsem dobral ještě jednoho pěšce a jakmile se na druhé šachovnici Ondra dohodl na remíze, tak se můj soupeř vzdal. Karel Pejčoch se dostal do nepříjemné pozice, takže remíza potěšila. 
 
Boštjan sice udržoval prostorovou výhodu, ale Zbyňďa po solidním začátku začal svou pozici zhoršovat a stavět figurky na nezvyklá místa. Martin Sobotka přehlédl jednoduchou taktiku, přišel o figuru a přes veškerou snahu se s tím nedalo nic dělat. Honza Španěl se porazil sám, tak dlouho lákal svou soupeřku, aby na něj zaútočila na královském křídle, až se konečně dočkal a byl po zásluze potrestán. Naštěstí Petr zužitkoval svou poziční převahu a partii vyhrál.
 
Zápas nakonec rozhodlo zazvonění Boštjanova telefonu. Pan Volanin uplatnil své právo a tak jedinou šancí bylo, že Zbyňďa svou partii vyhraje. Ale tentokrát neměl svůj den a partie skončila remízou.
Tím byla ukončena i dlouhá cejlecká série - naposledy jsme prohráli 23.2.2020, shodou okolností rovněž ve Světlé 5:3.
 

 
 
Na jedné straně do výsledku zasáhla "vyšší moc" v podobě Boštjanova telefonu.
Jsem asi ze staré školy, tento přístup domácího hráče nechápu. Jak někoho může těšit vítězství takovým způsobem? Hrajeme pralesní soutěž a hrajeme ji pro zábavu a pro potěšení. 
 
Na druhé straně jsme si vítězství nezasloužili, neodehráli jsme utkání dobře a podle toho to dopadlo.
Situace v soutěži se naší prohrou pěkně zdramatizovala. 
 
 
Gambit "D" zvítězil těsně na Pelhřimovem a dotáhl se bodově na nás. A právě na Gambit "D" jedeme v příštím kole.
 
 
 
 
 
 
 
 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment