Sezóna 2022-2023 - 9.kolo - Cejle vítězí v KS 2022-2023!

Existovala ještě teoretická možnost, že v případě vysokého vítězství Gambitu D nad Gambitem C můžeme být předstiženi. Jistotu nám dávala prohra 3:5 s minimálně dvěma výhrami.

 
19.02.2023
Mládí z Náměště hrálo skvěle a chvílemi jsme pochybovali, jestli opravdu dosáhneme potřebných tří bodů. Nejdříve skončila moje partie, od začátku jsem nenašel dobrý plán, jak hru zkomplikovat a tak jsem to dal za remízu. Další remízu vyrobil Karel Pejčoch, který mohl v jednu chvíli zakončit sezónu efektní obětí dámy s následným matem, ale bohužel to neviděl. Pak už stál dobře jen Petr Novotný, kdežto na 5-7. šachovnici se rýsovala nepopulární 0-0-0. Zbyňďa, který obětavě přijel z lázní, pěkně přitlačil a mohl trestat, jenže by musel postupovat daleko agresivněji. Soupeř otevřel pozici v centru, přešel do věžové koncovky, která se nedala udržet. Luďa někde prošustroval dámu a pak už to bylo jen trápení. Honza Španěl se dostal do velmi obtížné pozice a věžová koncovka byla taky prohraná.
Boštjan stál ze začátku velmi dobře, ale pak tam někde prošustroval pěšce a dostal se do koncovky, kde každý měl věž a různobarevného střelce. Mladému soupeři se povedlo dostat pěšce až na a6+b7, kde se je konečně podařilo zablokovat. Sice stačilo jen tahat střelcem b8 a a7, ale Boštjan si chtěl asi zahrát a tak nám ještě několikrát zatrnulo, než se dospělo k remíze. Ondra se dostal do obtížné koncovky, kdy soupeř měl volného pěšce a k tomu dva střelce. Ale jak to tak chodí, tlačil moc na pilu a Ondra trestal! Utkání jsme tak na šachovnicích prohráli 3,5:4,5, což nám stačilo na vítězství v soutěži.
Bohužel utkání mělo ještě administrativní dohru, protože soupeř prohodil pořadí šachistek na 6. a 7. šachovnici, takže tyto dvě partie byly zkontumovány vedením soutěže v náš prospěch. 
 
 
 
Oficiálně jsme tedy vyhráli 5,5:2,5 a stali jsme se vítězi krajské soutěže 2022-2023!
Čest a sláva všem zúčastněným! Dycky Cejle!!!
 
Tabulka:
 
 
Ostatní výsledky
 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment