Sezóna 2023-2024 - 10.kolo - Další bodík

"A" mužstvo tentokrát zabralo a získalo se silným béčkem Třebíče další bodík. Bohužel jsme si nijak zvlášť nepomohli, protože náš hlavní konkurent, Spartak Pelhřimov, vyhrál kontumačně 8:0 nad nedostavším se HB a tím rozmetal veškeré naše naděje. Kromě solidního výkonu nás může těšit sportovní duch, my jsme Náměšti vyhověli a zápas jsme odložili...

24.03.2024
 
Tentokrát nejdříve skončila moje partie. V zahájení jsem získal pěšce a solidní pozici, ale bohužel jsem chtěl vyhrát umnými manévry, což patrně není mojí nejsilnější stránkou. Pozici jsem si postupně zhoršoval a když jsem přišel o pěšce navíc, tak jsem přijal soupeřovu nabídku na remízu, protože jsem určitě nestál lépe. Cennou remízu vybojoval Ondra, který hrál pevně a dobře. Po krátké remízové přestřelce - Ondra nabídl remízu, soupeř ji odmítl a následně nabídl remízu sám - byla zapsána remíza.
 
Další bodík připsal Boštjan, který měl v okamžiku, kdy jsem si odběhl domů, pěšce méně, ale když jsem se vrátil, už se zubil od ucha k uchu. Vyšidil figuru a vedli jsme 2:1. Měli jsme ještě dvě partie, kde to vypadalo dobře. Respektive jednu, kde to bylo skvělé, kde měl Lukáš celou věž navíc a soupeř z nepochopitelných důvodů pokračoval v marném boji. Druhá byla Zbyňďova, ten sice měl poziční převahu, ale v kritické chvíli zahrál tajuplný tah Sb4, asi podle Laskerova psychologického přístupu k partii. Soupeř toho využil a zaútočil.. Zbyňďa střelce převedl zpět na správné pole (Sg3), tzn. se ztrátou dvou temp, zneškodnil nebezpečného volného pěšce a slavně zvítězil.
 
Tím ovšem výčet úspěchů končí, Karel někde prošustroval figuru, ale i když za ni měl dva piky, tak se ukázalo, že figura je figura. Honza se dostal bílými do nepříjemné pozice, kdy sice měl rovný materiál, ale jeho vojsko bylo zoufale pasivní. Soupeř mu metodicky odebíral jednoho pěšáka za druhým a nezbylo než se vzdát. Poslední skončila partie Martina Sobotky, ten stál od cca. 7. tahu zcela na prohru a nepochopil jsem, jak se mohl dostat do slušné střední hry, kdy dokonce v jednom momentu měl šance na výhru, protože de facto všichni pěšci bílého si zasluhovali označení "slabý pěšec". Výhra či jenom remíza by nám umožnila historickou výhru, ale Martin si bohužel nechal proběhnout bílého pěšce až na g7 a místo, aby na něj šel pěkně ze strany a pod krytem (pěšec f6, Kf7), vlezl si nešťastně králem na f6, což nakonec rozhodlo. 
 
Ale po čase jsme zase něco uhráli!
 
 
Po pelhřimovské nadílce se náš odstup na předposlední místo znatelně zvýšil. Ještě máme před sebou dvě kola a soupeře z čela tabulky, Gordíík D a Náměšť. No, tak úplně nevím..
 
 
 
A jaké je tentokrát závěrečné zamyšlení? Hanba kontumacím, sláva vítězům a čest poraženým. Té česti jsme si letos užili dostatečně.

Šachu zdar!
 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment