Sezóna 2023-2024 - 4.kolo - Statečný odpor v dohrávce

V dohrávce 4. kola jsme se utkali s Náměští "B", která usiluje spolu se Žďárem o první místo v soutěži. Soupeř nenechal nic náhodě a přijel v silné sestavě. Přesto jsme dosáhli na naše poměry slušného výsledku a prohráli jsme 3:5. Nicméně nás tato porážka definitivně odsoudila na poslední místo.

07.04.2024
 
V mé partii se toho moc nestalo, po zahájení jsem si myslel, že mám malou výhodu, ale nedala se uplatnit nějakým útokem, ale spíše manévrováním v pozici, kdy obě strany mají dámu a dvě věže.  Remíza byla spravedlivým výsledkem. Ondra narazil na silného soupeře, ten prorazil útokem na královském křídle s obětí figury. Výborně zahrál Boštjan, zahájení sice podle zvyku neodehrál nejlépe, odevzdal dvojici střelců, ale jeho koníčci drželi všechny důležitá pole a nakonec soupeř remizoval věčným šachem. Dalším skvělým úspěchem byla Karlova remíza na čtvrté šachovnici, kde dokonce možná stál i o trochu lépe! 
 
Martinova partie směřovala rychle k neblahému konci, bohužel jeho soupeř byl nad jeho síly - v minulém roce jsem s ním půlil, když hrál za Náměšť na první šachovnici. Další výborným výsledkem byla remíza nestárnoucího Jaromíra Nepraše. Na partii dorazil z Nového Rychnova na kole, dostal se pod veliký tlak, ale nakonec málem vyhrál, když se jeho soupeř vylhal taktickým trikem z velmi podezřelé pozice. Za chybějícího Zbyňďu zaskočil Jéňa Kraus (jeho soupeř Martin Policar minule hodně trápil Boštjana) a stejně tak se pustil do Jéni. Už to s Jéňou vypadalo hodně špatně, ale pak se mu podařilo pozici vyrovnat. Bohužel ale přehlédl drobný taktický trik, přišel o pika a nakonec si špatně vyhodnotil vzniklou pěšcovou koncovku, kde volný pěšec soupeře partii rozhodl.
 
A to nejlepší nakonec, Jerry nedal svému soupeři šanci a zapsal skvělé vítězství!
 
 
 
  

Komentáře vytvořeny pomocí CComment