Archiv: Sezóna 2011-2012 - 6. kolo - Boj o všechno se Světlou nad Sázavou

Béčko Světlé nad Sázavou je náš tradiční soupeř, se kterými jsme v minulosti hrávali vyrovnané souboje. Proto jsme doufali, že by se nám mohlo podařit vylepšit naše nelichotivé postavení. Bohužel to znovu nedopadlo.

22.01.2012

 
 

 

 Vrátil bych se ke své partii, s T.Roseckým jsem již hrál několikrát a vždy se mi podařilo vyhrát. I nyní  jsem měl od začátku velkou prostorovou převahu a zatlačil jsem soupeře na poslední tři řady. Okolo 14.tahu jsem si mohl vybrat, zda soupeře zmatuji nebo si vezmu pěšce. Podle zásady lepší vrabec v hrsti než holub na střeše jsem odebral pěšce, což ještě tak nevadilo, kdybych se k matovacímu plánu vrátil. Ke své škodě jsem tak neudělal. Postupně jsem odevzdal několik pěšců a musel jsem se trápit tím, jak soupeř vleče partii k vítězství. Sice několikrát nezvolil nejsilnější pokračování, ale i tak jsem byl bez šance.

Měl jsem v tomto ročníku několik prohraných pozicí, které jsem nakonec vyhrál. Jednou to muselo přijít i opačně. Ale naštvanej jsem byl pořádně..
 
Ještě bych se zmínil o jednom svém provinění. Naočkoval jsem Jardu Marečka, aby zahrál Londýnský systém, nicméně jsem mu ho vysvětlil asi hodně povrchně. Jarda to zkusil silou a kombinačně, což v dané pozici právě nešlo.

 

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment