Archiv: Sezóna 2011-2012 - 9. kolo - Zvonec a konec ..

Závěrečné kolo jsem odehráli 4.3.2012 na půdě jihlavského Gambitu C, druhého týmu tabulky. V naší sestavě jsme nečekali zázrak a ten se také nedostavil. Zaslouženě jsme prohráli a dokončili soutěž na posledním sestupovém místě. 

04.03.2012

 
Opět bych chtěl pochválit Ondru Chába a Jardu Marečka, ustáli pozice s papírově silnějšími soupeři a vybojovali cenné remízy. Ondra Cháb se dostal ve střední hře do potíží a partie dospěla do čtyřvěžové koncovky, kde si soupeři navzájem hrozili maty a Ondrovi chyběl nějaký ten pěšák. Ondra pěkně zabojoval a za pomoci soupeře partii zremizoval.

Karel Cháb měl prostorovou převahu, zdálo se mi, že by se to dalo i vyhrát, ale než jsem se nadál, došlo tam k nějaké chybičce a bylo po šancích. Pepa Bilka měl za soupeře jednoho z nadějných juniorů Gambitu. Tomáš Skořepa neměl žádnou úctu k šedinám soupeře a odchytil mu sprostě dámu. 

Nejnadějnější pozici měl Karel Ženíšek, již v zahájení získal zdravého pěšce a k tomu i poziční výhodu. Ve věžové koncovce však nenašel cestu k výhře a tak zůstalo u remízy. Škoda, byl by to pěkný výsledek.

Radek Lízal se dostal do hromady vazeb, přišel o materiál a tím i o partii. Smolík znovu rozehrál partii nad své poměry (určitě se mu líbilo, že na Gambitu se hraje v hospodském salónku, kde je možné se ve vedlejší místnosti občerstvit). Kde se partie zlomila, jsem neviděl, neboť jsem se potýkal s A.Seidlem.

Rozehrál jsem "hrocha", speciální výstavbu Pircovy/moderní obrany, bohužel A.Seidl ji prý taky hraje, a tak jsem musel od začátku bránit. Naštěstí bílý nevyužil všech možností a posléze se dopustil nepřesnosti, podařilo se mi vyměnit černopolného střelce a stál jsem trošku lépe. Bohužel jsem se neodvážil zatlačit bílého do obrany, protože se mi nelíbil opozdilý pěšec. Tím jsem prošvihl svou šanci a zbytek partie byl víceméně vyrovnaný. Partie dospěla do dámské koncovky se stejným počtem pěšců, kde jsem měl minimální výhodu, která spočívala v tom, že bílý měl jednoho osamělého pěšce, který byl slabý. Výjimečně jsem přijal nabízenou remízu, protože mi pořád vycházelo, že tam bude věčný šach.

 

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment