Archiv: Sezóna 2013-2014 - 2. kolo - První bod do Cejle

V neděli 17.11.2013 jsme vybojovali první bod sezóny remízou s Gambitem D, soupeřem, který nám silou sestavy přibližně odpovídal. Kapitán Ondra Cháb postavil ambiciózní sestavu a sám si udělil volno. S optimismem a v nevídaném počtu cca 4-5 aut jsme vyrazili do Jihlavy.

17.11.2013

Když jsme dorazili na místo nové hrací místnosti Gambitu, restaurace Rebel na Brněnské ulici, čekalo nás první překvapení. Dveře byly zamčené a nikdo nikde. Posléze se nám podařilo kontaktovat místního funkcionáře p.Horáka, který nám sdělil, že Gambit začíná hrát až od 10 hodiny, že prý to bylo rozesláno všem kapitánům v opraveném rozpise. Až nyní jsme pochopili ďábelský plán našeho nepřítomného kapitána. Chtěl nám dát čas, abychom společně provedli předzápasovou přípravu.
 
Optimistický scénář i přes provedenou přípravu bohužel dostal již ze začátku trhliny. Rychle se nám to pokazilo na 5., 6. a 7. šachovnici a Jarda Mareček stál již velmi a velmi podezřele. Nicméně zahájil diplomatické jednání a podařilo se mu usmlouvat důležitou půlku. Naše nová hvězda, Zbyněk Cvak, totiž uplatnil získaného pěšáka k výhře a na poslední šachovnici veterinář Vláďa Novák dokázal v koncovce V+2J proti V+2J, že má se zvířaty více zkušeností a partii vyhrál. Tím jsme se dostali do stavu 3:4 pro Gambit a mně nezbývalo nic jiného, než remízovou koncovku hrát tak dlouho, až soupeř padne únavou a hlady. Což se nakonec podařilo a za získaný bod musíme být nakonec rádi.
 
 
 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment