Archiv: Sezóna 2013-2014 - 7. kolo - Výsledková mizérie pokračuje

V neděli 2.2.2014 jsme odehráli další zoufalý zápas, kde jsme mohli naplno bodovat. Tentokrát jsme se vypravili na půdu Gambitu "C", který nepostavil Skořepovu mládež a tak jsme měli šanci. Prostý pohled do výsledkové listiny nemůže odhalit neštěstí, ke kterému na šachovnicích došlo.

02.02.2014

Jak k tomu došlo? Podívejme se na výsledky.

Na druhé šachovnici to Ondrovi Chábovi sedlo, soupeř si na sebe otevřel všechny sloupce a diagonály a tak bylo asi tak po patnácti tazích hotovo. Protože nezklamal i Zbyňďa na čtvrté desce a připojil druhou výhru, tak po remíze v partii Luďka Velce s Okáčem jsme vedli 2,5:0,5. Pepa Bilka pěkně přehrál p.Fouska a vyrovnal tak prohru Radka Lízala na poslední šachovnici. Zbývaly dohrát tři partie a vedli jsme 3,5 ku 1,5 bodu.
 
Petr Smola hrál tentokrát velmi pěkně a možná se mohl dostat k matovému útoku, nicméně po výměně dam byla jeho partie objektivně prohraná. V mé partii jsem tradičně nepřesně sehrál zahájení a dostal jsem se pod tlak. Když jsem se z něho vymanil, nepodařilo se mi nic rozumného vymyslet a tak jsem přistoupil na nabídku remízy, čímž jsme se dostali na 4 body.
 
Zbývala poslední partie Jardy Marečka s Petrem Vyhnanovským, Jarda získal figuru, posléze i matový útok. Jedinou šancí bílého byli dva spojení volní pěšci na dámském křídle. Jarda si mohl vybrat, zda je zlikviduje nebo rozhodne matovým útokem. Nakonec asi nešťastně vyměnil dámy a musel vrátit materiál, aby zadržel utíkající pěšce. Partie došla do koncovky různobarevných střelců, kterou šlo těžko vyhrát. Jarda si bohužel nevšiml, že mu místo minut ubíhají poslední sekundy a neudělal poslední 40. tah a tak partii dokonce ještě prohrál na čas.
 
Dosáhli jsme tak již třetí remízy, při normálním běhu událostí jsme mohli mít v tabulce nejméně o 4 body více (Světlá nad Sázavou a Gambit) a dostali bychom se až na páté místo v tabulce!

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment