Archiv: Sezóna 2013-2014 - 8. kolo - Cejle vítězí!!!

Minulou neděli, 16.2.2014, jsme se utkali s našim tradičním konkurentem v bojích o záchranu, Pelhřimovem C. Jako v minulém roce, tak i letos jsme podali statečný výkon a své protivníky jsme porazili.

16.02.2014

 
 
Ze začátku se vše vyvíjelo pěkně, na prvních čtyřech šachovnicích jsme se dostali do vedení. Zbyněk Cvach si se soupeřem vysvětlili, jak funguje pravidlo dotčeno taženo, popř. kdy je tah dokončen. V důsledku toho mohl zkonzumovat figuru a dovést partii do vítězného konce. Já jsem si znovu bílými zahrál, už asi popáté, pro černého hodně podezřelou variantu Carokannu, která znovu potvrdila svou pověst. Ondra mohl asi ze své partie vytěžit víc, ale černými to dal za remis. Partii Nešpor-Krošová jsem vůbec neviděl, ale dle zápisu to byla remíza :-)
 
Vyznamenal se tentokrát Pepa Bilka, který si neřešil nějaký zisk materiálu a tak dlouho natahoval pěšce a, až si postavil dámu. A ten kdo má dvě dámy, ten taky vítězí. Partie Karla Ženíška byla zdechlá, což se záhy projevilo i na stavu, bylo to tedy 4:2 a zbývaly poslední dvě partie. Luděk Velc měl čistou figuru navíc a stačilo se vypořádat s několika nepříjemnými vazbami a soupeř by musel kapitulovat. Vláďa Novák černými stál trochu hůře.
 
Kolem poledního se začala situace zhoršovat. Vláďa zamanévroval figurami tak nešikovně, že si ublokoval vlastní dámu a prohře již asi nešlo zabránit. Rázem to bylo 4:3 a když Luděk vyměnil klíčového obránce své pozice a bílý mohl proniknout do jeho pozice, tak se přihlížejícím domácím kibicům zatajil dech a připomněli jsme si závěr minulého kola, kdy jsme také vedli 4:3 a vyhranou partii jsme dokázali prohrát.
 
Tentokrát se šachová bohyně Caissa nad námi slitovala, Luďkův soupeř nabídnutou šanci v časové tísni nevyužil a tak jsme mohli slavit vítězství.
Znovu bych si dovolil uvést tabulku, tak vysoko jsme dlouho nebyli.
 
ScreenShot020.jpg
 
Ještě nás čeká zápas s Pelhřimovem B (náš soused v tabulce), Humpolcem B a končíme s Třebíčí C. Pouze při shodě výjimečných náhod bychom se mohli propadnout na sestupovou příčku, de fakto jsme tedy zachráněni. Ale budeme bojovat dál, abychom vybojovali pro Cejli co nejlepší pozici!

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment