Sezóna 2022-2023 - 10.kolo - Smolný závěr

V posledním kole nastoupilo naše B mužstvo v domácím prostředí proti zatím poslednímu týmu soutěže, Havlíčkovu Brodu "B". Vítězství nás mohlo posunout do vrchních pater tabulky.

19.03.2023
 
Když jsem dorazil kolem půl jedenácté do hrací místnosti, všechno vypadalo růžově. Jarda Makovec už za šachovnicí neseděl a ve vzduchu se už jen vznášel génius jeho skvělé výhry. Ostatní hráči se kupodivu drželi mé rady "Neztrácet materiál!" a pozice byly materiálově vyrovnané. 
Potom si však Luďa vymyslel manévr, kterým chtěl získat pěšce, ale ve výsledku přišel o kvalitu. Kája Cháb bojoval proti volnému d-pěšci a místo toho, aby ho včas zablokoval věží a vyměnil za krajního pěšce (s pravděpodobnou remízou), tak ho nechal proběhnout až na sedmou lajnu, kde již nastaly problémy. Když jsem odcházel, tak jediný kdo stál na výhru, byl Petr Novotný, který svého soupeře pěkně sevřel a obratným manévrem začal odebírat pěšce. Černý v zoufalství otevřel hru a není mi jasné, jak se mu podařilo partii zremizovat, když jedinou figurou, kterou mohl tahat, byla dáma a ta mohla jen mezi běhat diagonále b4-e7, protože kryla Vf8.
Dobře stál také Broňa, který ale promeškal svou šanci, měl ve střední hře vyměnit jeden pár věží na d-sloupci, čímž by se ukázala naprostá trapnost soupeřovy věže na g3, která by měla velkou obtíž dostat se do hry. Po Broňově zaváhání se bílé figurky rozehrály a už to bylo horší.
 
 
Porážka nás srazila na dno ligové tabulky, ale nesrazila naše odhodlání. 
 
V příštím ročníku určitě dopadneme lépe (nebo přinejhorším stejně  laughing)!
 
PS: chtělo by to zlepšit tréninkovou morálku, trénoval jen Jarda s Broňou a Jarda bodoval!
Ostatním bych doporučil originálnější výmluvy - usnout v křesle případně zdržet se u babičky, to fakt nedávám.  tongue-outtongue-outtongue-out

Komentáře vytvořeny pomocí CComment