Pelhřimovský rapid 2023

Pelhřimovského rapid turnaje se 22.4.2023 zúčastnili Zbyňďa Cvach a Petr Novotný. Potvrdili svoje nasazení podle ELO bodů, Zbyňda skončil s 5 body na sedmém místě, Petr Novotný byl s 4,5 body na místě osmnáctém. Zúčastnilo se 76 hráčů. 

Přidat komentář (0 Komentářů)

Krajský přebor v rapid a blitz 2023 alias Fenomenální Boštjan

Znovu jsme se zúčastnili krajského přeboru družstev v rapid a blitz šachu, tentokrát v sestavě posílené o Boštjana a Zbyňďu. Oproti minulému ročníku jsme se zlepšili a posunuli se doprostřed tabulky, ale ambice jsme měli asi větší. Zvlášť když náš Boštjan předvedl v blickách fenomenální výkon a dosáhl na své šachovnici 12 bodů z 13 možných, což byl nejlepší výkon ze všech účastníků! 

Přidat komentář (0 Komentářů)

Vánoční turnaj Gambit 2016

Tradiční pohodový turnaj uspořádal šachový oddíl Gambit Jihlava pro svoje členy a pozvané hosty.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Krajský přebor v rapid šachu 2016 - Velikonoční turnaj

Tradičního turnaje organizovaného Gambitem Jihlava se zúčastnili tito borci: Ondra Cháb, Zbyněk Cvach a Vlasta Karban.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Silvestrovský turnaj Gambit 2015

Tradiční turnaj v rapid šachu uspořádal Gambit Jihlava pro svoje členy a pozvané hosty.

Přidat komentář (0 Komentářů)

Jak se dá vyhrávat v druhé lize?


V sezóně 2012/2013 jsem měl možnost zahrát si na hostování v mužstvu druholigového nováčka Gambitu Jihlava A. Na rozdíl od mizerného výsledku v krajské soutěži (4/7) jsem zde dosáhl pěkného výsledku 3/3. V důsledku toho mi stouplo FIDE ELO na pro mě rekordních 2116 bodů a konečně jsem se dostal k KM. Když jsem totiž před dvaceti lety z rodinných a pracovních důvodů končil s šachy, tak jsem měl uhrán 1 bal KM a měl jsem ELO 2099.

Tímto článkem bych chtěl uklidnit všechny budoucí soupeře a ukázat, že žádné zlepšení hry nenastalo - spíše naopak.

Přidat komentář (0 Komentářů)

OPEN Jeseník 2012 - Kouzlo švýcarského systému


Rozhodl jsem se o těchto prázdninách vyzkoušet netradiční novinku: vyjet s celou rodinou na dovolenou, manželka s dcerami by se někde procházely a já bych si zahrál zase po letech šachový turnaj. Dlouho jsem vybíral z nabídky tuzemských turnajů nějaký turnaj, který by se odehrával o prázdninách v atraktivním místě, až má volba padla na Mezinárodní turnaj v lázních Jeseník. Turnaj má zde dlouhou tradici, jednalo se už o 22.ročník.

Přidat komentář (0 Komentářů)